V OBYTNÉM SOUBORU BOROVÁ LADA JIŽ ROSTOU PRVNÍ NÍZKOENERGETICKÉ DOMY

Financování projektu bude zajišťovat Československá obchodní banka 

Projekt obytného souboru Borová Lada pro rekreační i trvalé bydlení, který ve stejnojmenné šumavské obci staví společnost MEI Moravia, je nyní opět blíže k realizaci. Jsou hotovy základové desky pro fázi 1A a 1B, veškeré sítě (kanalizace, vodovod, elektro) i obslužné komunikace včetně osvětlení. U dvou samostatných rodinných domů a jednoho apartmánového domu se třemi bytovými jednotkami byla již dokončena hrubá stavba včetně oken, dveří a měděného oplechování. Probíhá dokončení instalace vnitřních rozvodů (vody, kanalizace a elektřiny) a brzy bude zahájena pokládka dřevěnými šindeli, tvořícími poslední vrstvu střešního pláště. Bude také zahájena úprava terénu kolem stavěných domů a výstavba zpevněných příjezdových komunikací k nim.

„Očekáváme, že domy, které jsou nyní ve fázi hrubé stavby, budou kompletně hotovy již do konce letošního roku, takže v lednu 2008 bude následovat kolaudace. První majitelé nových domů a apartmánů si tak v krásné šumavské přírodě budou moci užívat už nynější zimní sezónu,“ říká Patrik Legut, projektový manažer společnosti MEI Moravia. Výstavba dalšího apartmánového domu se plánuje ještě před koncem tohoto roku a v případě příznivého počasí se v březnu příštího roku zahájí stavba dalších dvou samostatných rodinných domů a dvou apartmánových trojdomů. Dokončení celého projektu, zahrnujícího 38 domů (11 samostatných rodinných domů a 27 apartmánových trojdomů), je plánováno na rok 2009.

Financování projektu Borová Lada bude zajišťovat Československá obchodní banka (ČSOB). Peněžní prostředky hrazené v průběhu výstavby kupujícími jsou skládány na zvláštní vázaný účet a teprve po dokončení příslušného domu nebo apartmánu a po převedení vlastnických práv  k nemovitosti na budoucího majitele jsou bankou převedeny na účet developera. Ředitelka klatovské pobočky ČSOB Pavla Macánová k financování dodala: „Naše banka zájemcům o koupi domů v projektu Borová Lada nabízí zvýhodněné hypoteční úvěry. Zvýhodnění znamená nižší úrokovou sazbu a 50% slevu z poplatku za zpracování hypotéky. Zájemce o hypotéku navíc neplatí poplatek za odhad a v neposlední řadě nemusí zajišťovat žádné podklady týkající se kupované nemovitosti.“ 

Obytný soubor Borová Lada, který ve stejnojmenné šumavské obci staví společnost MEI Moravia, se skládá z 11 samostatně stojících rodinných domů a 27 bytových domů s 81 bytovými jednotkami na celkové ploše 5,6 ha. Projekt je koncipován tak, aby souzněl s okolním prostředím a splňoval regulativy Národního parku Šumava, na jehož hranicích se nachází. Proto jsou domy inspirovány tradiční architekturou šumavských chalup a velký důraz je kladen na ekologii a šetrnost k přírodě. Investor počítá s tím, že někteří z budoucích obyvatel zde budou bydlet trvale, jiní jej budou využívat pro rekreaci jako stále populárnější tzv. „druhé bydlení“. Zájemci o prohlídku mohou v Borových Ladách již nyní každý víkend od 10 do 16 hodin navštívit ukázkový, kompletně zařízený nízkoenergetický dům.

 Další informace: