Všichni rodiče se jistě shodnou, že Vánoce s malými dětmi mají své nezaměnitelné kouzlo. Vymýšlení a nákup dárků ale dovede potrápit nejednoho z nás.

Ale nebojte! My jsme se letos rozhodli vám výběr značně usnadnit.

1. Za volantem už ve školce? S dětskými vozítky to není žádný problém!

Dlouhá procházka může být vyčerpávající. Zejména pak, když už po chvilce chůze musíte nést i vaši ratolest. Dětská elektrická vozítka tak ocení nejen děti, ale i nohy dospělých :)

Poznáváte se v tom? A že si vaše dítko vždy chtělo vyzkoušet řídit? V tom případě bude pořízení dětského elektrického vozítka ta správná volba! Na výběr máte ze spousty variant vozítek – elektrická autíčka, čtyřkolky, traktory, motorky a buginy... záleží jen na vás.

Náš tip: https://www.bezvazbozi.cz/detska-vozitka/

auto

2. Rok 2023 ve znamení panenky BARBIE

Není snad nikdo, kdo by nezaznamenal letošní boom v podobě filmu Barbie. Tento rok je to opravdu zaručená hitovka, která osloví každého příznivce této nadčasové panenky. Na výběr je z nepřeberného množství druhů. My jsme pro vás vybrali tip v podobě „Barbie: Zvířecí salón krásy“, na své si tak přijdou nejen milovníci panenky Barbie, ale také malí budoucí veterináři.

Věděli jste, že první panenka Barbie byla vyrobena již v roce 1959? Vynalezla ji Ruth Handler, která panenku pojmenovala po své dceři – Barbaře.

Náš tip: https://www.alza.cz/hracky/barbie-zvireci-salon-krasy-d6304181.htm

barbie

3. Kouzelný čas – Kouzelné čtení

Že učení může být i zábava nám už několik let po sobě dokazuje Kouzelné čtení od Albi. Každé balení obsahuje interaktivní tužku, která po přiložení na dané body knížky vypráví příběhy, učí zajímavá fakta nebo třeba zpívá. Děti tak získávají důležité informace a hrají si zároveň

Jako tip jsme pro vás vybrali Interaktivní mluvící dětskou knihu Pohádkové učení. Předškoláci se tak seznámí s tvary, barvami, čísly nebo třeba částmi těla. V knížce nechybí ani pohádky a písničky.

Náš tip: https://eshop.albi.cz/albi-tuzka-2-0-a-pohadkove-uceni/

interaktivní kniha

4. Ve znamení fantazie a tréningu jemné motoriky: LEGO® City

Stavebnice od LEGO® není pouze hračka, ale také brána k rozvoji kreativity, logického myšlení a motorických dovedností. Vítejte ve světě, kde představivost nezná hranic. A proč by taky měla, když si s LEGO® City může každé dítě (ale i dospělý) postavit svůj vlastní svět? Jako tip pod stromeček jsme vybrali LEGO® City: Osobní letadlo, které s vámi odletí až za hranice nekonečných možností.

Náš tip: https://www.lego.com/cs-cz/product/passenger-airplane-60367

letadlo

5. Vsaďte na starou dobrou klasiku: Dřevěná skládačka pro nejmenší

Každý z nás měl za svůj život alespoň jednu dřevěnou hračku. A proč by taky ne? Hračky vyrobené ze dřeva mají hned několik plusových vlastností, které jistě oceníte vy i vaše dítko! Velkou výhodu vidíme zejména v jejich šetrnosti a udržitelnosti a řadí se tak do eco-friendly produktů, které nezatěžují naši planetu. Navíc jsou díky jejich přírodnímu materiálu také netoxické a neškodlivé. Jako zástupce za dřevěné hračky jsme vybrali dřevěnou motorickou hračku, prostřednictvím které se rozvíjí nejen jemná motorika, ale také se děti naučí rozpoznávat barvy, tvary, a dokonce získávají základy prvního počítání.

Náš tip: https://www.alza.cz/hracky/drevena-motoricka-hracka-nasazovani-tvaru-na-tyce- d4349140.htm

dřevěná hračka