Dětský pokoj

Dětský nábytek – kvalita, pohodlí i bezpečnost

Dětský pokoj je místností, která se od ostatních místností v lecčem liší. Snad právě zde platí tak jako nikde jinde, že výběru nábytku je nutné věnovat dostatek času a pozornosti.

Dětský pokoj by měl především vyhovovat holkám a klukům. V žádném případě tedy svým potomkům nic nevnucujte, ale o vybavení jejich „království“ s dětmi mluvte. Naštěstí je dnes poměrně jednoduché nalézt pestrý sortiment kvalitního dětského nábytku, který je nejen pohledný, ale také bezpečný. Jak se ale taková bezpečnost pozná? Především musí být jednotlivé materiály zdravotně nezávadné a samozřejmostí by měly být zaoblené rohy u všech produktů.

Vzhledem k tomu, že děti rostou jako z vody, záleží rovněž na variabilitě. Výborným řešením pro nejmenší je proto kupříkladu přebalovací komoda. Nejprve totiž bude sloužit k přebalování a následně ji lze využívat jako klasickou komodu. Rovněž postýlka by měla být nejen pohodlná, ale také dostatečně prostorná, aby pro děti byla stále ideálním místem k odpočinku, a vy jste nemuseli v brzké době opět kupovat novou.

Pořídit nábytek jednotlivě, nebo koupit celý dětský pokoj?

V současné době máte při zařizování pokoje svých potomků v podstatě dvě možnosti. Buď můžete pořídit jednotlivé kusy nábytku zvlášť, anebo koupit kompletní dětský pokoj. Druhá varianta bývá obecně snazší i finančně výhodnější, na druhou stranu nenabízí tolik prostoru pro „experimentování“.  V každém případě pamatujte, že by v dětském pokoji měl zůstat dostatek volného prostoru, takže to s jeho vybavením nepřehánějte!