Chcete prodat nebo koupit nemovitost v Praze? Všichni víme, že ceny nemovitostí v našem hlavním městě jsou opravdu vysoké. A právě cena je velmi důležitá. Při prodeji je nutné stanovit její správnou výši. Při koupi si zase dejte pozor na to, abyste nepřeplatili. V obou případech vám pomůže realitní makléř.

Známe ceny nemovitostí v Praze

Prodáváte nemovitost v Praze?

Poptávka po nemovitostech v Praze je velká, proto se vám možná zdá, že prodej domu Praha bude snadný. Neznamená to ovšem, že prodej bude rychlý a nalezení kupce bezproblémové. Nejlépe uděláte, když požádáte o pomoc realitního makléře. Zajistí vše, co je pro prodej nemovitosti nezbytné a ušetří vám tím spoustu času, nervů i starostí.

Jednou z nejdůležitějších částí jeho práce je stanovit cenu. Makléř samozřejmě zná situaci na realitním trhu, takže pro něj není těžké určit tu správnou cenu, která je při prodeji velmi podstatná. Makléři pomáhají se stanovením ceny nejen jeho zkušenosti a znalost realitního trhu, ale také cenové mapy.

Kupujete nemovitost v Praze?

Také v případě, že sháníte nějakou nemovitost v hlavním městě, byste měli spolupracovat s makléřem. Pražský realitní trh je veliký, ale skrývá se na něm také spousta rizik, kterým se za pomoci makléře můžete vyhnout.

Jedním z těchto rizik je kupní cena. Makléř ví, jaká částka už je příliš vzhledem k lokalitě nebo stavu nemovitosti. Stav reality je při koupi velmi důležitá věc. Základní obrázek o stavu si o domě nebo bytě uděláte sami, ale spousta závad může být na první pohled neviditelná.

Pokud si nejste jistí, některé realitní kanceláře vám mohou nabídnout inspekci nemovitosti. Odborník vámi vybranou nemovitost prohlédne a upozorní vás na všechny vady, nedodělky nebo rizika. Poté vám koupi nemovitosti buď doporučí, nebo naopak.

Pokud nejste ani tak rozhodnutí, zda konkrétní nemovitost koupit nebo ne, zkuste prodejce požádat o pronájem domu. Během pár měsíců budete mít možnost vyzkoušet si, jestli je pro vás tento dům ten pravý.